СУМСЬКИЙ ДНЗ № 8 "КОСМІЧНИЙ" ЗАНЕСЕНИЙ ДО ОБЛАСНОЇ МЕРЕЖІ ШКІЛ СПРИЯННЯ ЗДОРОВ'Ю

про Школу сприяння здоров’ю на базі
Сумського дошкільного навчального закладу № 8 «Космічний»

1. Загальні вимоги

1.1. Навчальний заклад – Школа сприяння здоров’ю забезпечує умови та механізм реалізації педагогічної ідеї щодо сприяння здоров’ю, здійснює навчання та виховання в інтересах особи і суспільства, створює сприятливі умови для всебічного розвитку особистості.

1.2 Навчальний заклад – Школа сприяння здоров’ю у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про фізичну культуру», Положенням про дошкільний виховний заклад, Базовим компонентом дошкільної освіти в Україні, програмою «Малятко», нормативно – правовими актами Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України цим Положенням та власним статутом

1.3. Головною метою дошкільного закладу — «Школи сприяння здоров'ю» є створення сприятливих умов для збереження і зміцнення здоров’я вихованців, забезпечення розвитку фізичного, психічного, соціального та духовного здоров'я дошкільників закладу, формування знань про здоровий спосіб життя.

1.4. Діяльність ДНЗ спрямована на формування основ культури здоров'я, зменшенню захворюваності дітей, підвищенню рівня їх фізич­ної та розумової працездатності.

2. Комплектування дошкільного закладу

2.1. Дошкільний заклад розрахований на 13 груп, групи комплек­туються за віковими ознаками та станом здоров'я для дітей санаторних груп.

2.2. У дошкільному закладі функціонують групи загального розвитку

тасанаторні групи для дітей із малими та згасаючими формами туберкульозу

2.3. Укомплектованість санаторних груп становить 15 - 20 чоловік.

3. Режим роботи дошкільного закладу. Організація харчування та медичне обслуговування

3.1. Режим роботи закладу, організація харчування та медичне об­слуговування дітей здійснюється згідно зі Статутом закладу, затвердженого рішенням сесії Сумської міської ради № 1030 МР від 13.01.2005 року

4. Організація оздоровчо - освітнього процесу.

4.1 Оздоровчо - освітній процес у Сумському дошкільному закладі № 8 «Космічний» м. Суми, Сумської області - Школі сприяння здоров'ю здійснюється відповідно до річного плану і може бути його складовою. План затверджується педагогічною радою.

4.2 Сумській дошкільний заклад № 8, «Космічний» м. Суми, Сумської області - Школі сприяння здоров'ю здійснює валеологічне виховання за навчальними планами, посібниками, що мають відповідний гриф Міністерства освіти і науки України і реалізує завдання щодо збереження і зміцнення здоров'я вихованців відповідно до їхніх вікових особливостей та індивідуальних здібностей.

4.3 З метою постійного контролю ведеться обов'язкова паспортизація стану здоров'я кожного вихованця та книга обліку виконання дітьми основних фізичних рухів, вивчення індивідуальних психологічних особливостей дітей.

4.4 Режим роботи, час на активний відпочинок та харчування встановлюється відповідно до педагогічних та санітарно — гігієнічних вимог, погоджується з місцевими органами освіти і відповідними органами управління медичною галуззю, затверджується завідувачем дошкільного закладу.

5. Учасники навчально-виховного процесу

5.1. Учасниками навчально-виховного процесу у дошкільному на­вчальному закладі — «Школі сприяння здоров'ю» є:

— діти дошкільного віку;

— педагогічні працівники;

— медичні працівники;

— адміністрація;

— обслуговуючий персонал;

— батьки вихованців або особи, які їх замінюють.

6. Управління дошкільним закладом — «Школи сприяння здоров'ю»

6.1 Управління дошкільним закладом №8 — «Школа сприяння здоров'ю» здійснюється управлінням освіти і науки Сумської міської ради.

6.2 Безпосереднє керівництво роботою ДНЗ здійснює завідувач, ко­ординатор із питань розвитку «Школи сприяння здоров'ю».

6.3 Педагогічна рада ДНЗ розглядає питання реалізації заходів, пе­редбачених Програмою розвитку Національної мережі «Шкіл сприян­ня здоров'ю», організовує роботу щодо впровадження досягнень науки, передового педагогічного досвіду закладів «Шкіл сприяння здоров'ю» таприймає відповідні рішення.

7. Фінансово-господарська діяльність дошкільного закладу — «Школи сприяння здоров'ю»

7.1. Джерелами фінансування дошкільного закладу є кошти: управління освіти і науки Сумської міської ради, добровільні пожертвування батьків вихованців, фізичних і юридичних осіб.

8. Контроль за діяльністю ДНЗ — «Школи сприяння здоров'ю»

8.1. Контроль за діяльністю дошкільного закладу — «Школи сприян­ня здоров'ю» здійснюється управлінням освіти і науки Сумської міської ради.

заняття ЛФК ДНЗ 3 8 сумиЛФК

хореографія ДНЗ № 8 Сумихореографія

ЗАНЯТТЯ З ФІЗКУЛЬТУРИЗАНЯТТЯ З ФІЗКУЛЬТУРИ

сухе обтирання рукавичкоюсухе обтирання рукавичкою